slide4.jpg

Technologia i wykończenie

Panele budowlane

Wykonujemy domy w technologi paneli segmentowych, łączonych ze sobą za pomocą specjalnie skonstruowanych metalowych łączników dociskwo-spinających, tworzących zintegrowany system paneli budowlanych. System zaprojektowano tak, że w panelach po obu przeciwległych stronach wbudowane są dzielone elementy nośne, które po złączeniu z kolejnym panelem tworzą całkowicie zespolony konstrukcyjny element nośny. Po zamontowaniu wszystkich paneli i złożeniu obiektu budowlanego, elementy nośne paneli tworzą szkieletową konstrukcję nośną budynku, a system łączników połączony w całość tworzy wieniec opasający budynek dwukrotnie na każdej kondygnacji. Tak zaprojektowana konstrukcja szkieletowa  z poziomym połączeniem za pomocą łączników dociskowo-spinających  nadają budynkowi zdecydowanie lepsze parametry nośnie oraz zespalają budynek w jego obwodzie.

Panele ścian pionowych

Standardowe panele ścian pionowych mają grubość 170 mm i składają się z drewnianej ramy nośnej i zewnętrznej płyty OSB o grubości 12 mm ze środkowym wypełnieniem termoizolacyjnym z wełny mineralnej oraz wewnętrznej płyty w zależności od sposobu wykończenia, zastosować można płytę OSB, kartonowo-gipsową, deskę i inne, według życzenia Inwestora. Wysokość paneli ścian pionowych dla kondygnacji parterowej może wynosi od 2500 do 2800 mm, wysokość każdej kondygnacji może być dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Konstrukcja budynku najczęściej osadzona na płycie fundamentowej, wykonanej  zgodnie z projektem budowlanym.

Panele poziome

Panele poziome stropowe, sufitowe i dachowe mają grubość od 170 do 244 mm i składają się z drewnianej ramy nośnej, zewnętrznej płyty OSB, wypełniania termoizolacyjnego z wełny mineralnej oraz wewnętrznej płyty w zależności od życzenia Inwestora można zastosować płytę OSB, kartonowo-gipsową, deskę i inne. Długość paneli stropowych uwarunkowana jest od szerokości zaprojektowanych pomieszczeń, a paneli sufitowych i dachowych od szerokości budynku i kąta nachylenia dachu. Projektujemy dwuspadowe dachy o trzech kątach nachylenia połaci, 25 stopni, 35  i 45 st., wykonujemy także budynki z dachem płaskim. Dodatkową zaletą naszego systemu jest to, że w trakcie jego budowy możliwe jest powiększenie jego długości, stawiając jeden kompletny moduł, który standardowo składa się z paneli ścian pionowych kondygnacji parterowej, paneli stropowych, paneli ścian kondygnacji poddasza, panelu sufitowego i paneli dachowych. Powiększenie długości budynku można wykonać zgodnie z warunkami zabudowy działki, jednak tylko po dokonaniu zmian w dokumentacji projektowej budynku.

Łączniki

Wszystkie panele ścian pionowych wyposażono w specjalnie zaprojektowane łączniki dociskowo-spinające, montowane w górnej i dolnej części paneli. Każdy z nich wyposażony jest w otwór osadczy i specjalnie zaprojektowany klin dociskowy. W trakcie montażu, klin osadza się w otworze osadczym wcześniej zamontowanego panelu, który pod wpływem własnego ciężaru szczelnie zaciska się z nim, tworząc bardzo precyzyjne i mocne połączenie. Każdy panel za pomocą specjalnych śrub i wkrętów przytwierdzany jest w dolnej części do podłoża, natomiast w górnej do poprzedzającego panelu, a system łączników po zbudowaniu każdej kondygnacji, tworzy zamknięty wieniec opasający dwukrotnie budynek w jego górnym i dolnym łączeniu. 

Montaż stolarki otworowej

W zależności od potrzeb klienta, wykonujemy stolarkę okienną i drzwiową z drewna, profili PVC i aluminium, stolarkę można zamontować z roletami nadstawnymi lub elewacyjnymi w dowolnym kolorze zgodnym z kolorystyką palet dla poszczególnych technologii, montujemy także bramy garażowe i przemysłowe. Po wykończeniu poszczególnych pomieszczeń budynku, wykonujemy również drzwi wewnętrzne.

Pokrycie połaci dachowej

Pokrycie dachu może być wykonane z dachówki, blacho-dachówki, gontów papowych i papy termozgrzewalnej lub innych pokryć dachowych.   

Wykończenie elewacji

Wykończenie elewacyjne domów zbudowanych technologią paneli budowlanych oraz tradycyjną metoda o konstrukcji szkieletowej, wykonujemy różnego rodzaju tynkami lub malujemy farbami elewacyjnymi jak również wykańczamy deską drewnianą poziomą malowaną. Dodatkowo dla uzyskania większej izolacyjności cieplnej budynku na potrzeby domu pasywnego, zewnętrzne ściany docieplamy wełną mineralną lub styropianem i wykańczamy elewacje jedną wybraną metodą opisaną powyżej.

Wykończenie wewnętrzne

Wyposażamy budynek we wszystkie niezbędne instalacje dla potrzeb funkcjonowania budynku: elektryczną, wodna-kanalizacyjną, gazową i grzewczą oraz inne ponadstandardowe instalacje jak kolektory słoneczne, centralny odkurzacz, gruntowy wymiennik powietrza z rekuperacją. Wierzchnią warstwę podłogi wykonujemy z deski drewnianej łączonej metodą pióro-wpust, paneli podłogowych, płytek ceramicznych. Na życzenie Inwestora wykonujemy schody z drewna klejonego. Ściany wewnętrzne mogą być pokryte deską boazeryjną, płytą laminowaną oraz płytą OSB, płytą kartonowo-gipsową pokrytą gładzią szpachlową lub wykończoną płytką ceramiczną.